אפיק השקעה חדש בנדל"ן - קרן השקעה בתמ"א 38

לפרטים נוספים צרו קשר בטלפון 03-533-53-73, או מלאו את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליכם בהקדם:

השקעה בתמ"א 38 – סיכון מול סיכוי

רבות דובר על כך שהטרנד החם בשוק הנדל"ן הישראלי בעשור הקרוב הינו תמ"א 38, היכולת לבנות באזורים צפופים ומבוקשים בהם כל פיסת מגרש ריק הופכת ליעד מבוקש לאלי הון וחברות ענק הופכת לזמינה כמעט לכל אחד, האפשרויות רבות ומגוונות, יזמים, קבלנים ומתווכים הסתערו כולם על הסחורה החמה במטרה להגיע ליעד המבוקש – בניין חתום ע"י רוב חוקי המותיר רווח יפה ליזמים.

אולם כפי שאומר הפיתגם הידוע "אל תביט בקנקן אלא במה שיש בו" – דהיינו בבנייני תמ"א 38 עקב הצורך לשלב בנייה חדשה בבניין ישן רב הניסתר על הגלוי ורבים המכשולים להגיע למטרה המיוחלת.

אז מה הסיכון סיכוי הטמון בהשקעה בתמ"א 38.

בבואנו לבחון את אפשרויות ההשקעה בתמ"א 38 עלינו לזכור נתון אחד ומהותי - במרבית המבנים המוגדרים כזקוקים לחיזוק, גם אם לכאורה ממוקמים באיזורי ביקוש – אין אפשרות לבצע בהם את התוכנית וכמובן שלא ניתן להפיק את הרווח המשוער.

בניינים אלו אשר לכאורה "נראים טוב" מבחינה כלכלית ומוצגים בדר"כ כעיסקה אטרקטיבית ע"י מתווכים או מתאמי פרויקטים למינהם עשויים להיות בור ללא תחתית.

הבעיות הם רבות מספור, בעיות משפטיות בנסח לא מוסדר, בעיות קונסטרוקטיביות אשר אינן מאפשרות חיזוק הבניין ללא פגיעה מהותית ברווחת הדיירים הקיימים (איטום חלונות, חסימת כיווני אוויר וכיוצ"ב), בניינים שחוברו יחדיו, חדרי מדרגות אשר אינם מאפשרים בניית פיר מעלית, העדר אפשרות לבניית ממד"ים וקירות מגן, קרקע לא יציבה, חוסר אפשרות להגיע לבניין מבחינה אופרטיבית ע"י רכב וציוד כבד – בקיצור נראה טוב על הנייר אולם בפועל לא ניתן לביצוע.

קרן מגן ישראל מאגדת את טובי המוחות ובעלי המקצוע בתחום תמ"א 38, מקצועני הקרן עורכים מיונים קפדניים של בנינים אשר מגיעים ומבקשים לבצע תמ"א 38 בבניין, מתוך עשרות בניינים הקרן תשקיע את כספי המשקיעים אך ורק בבניינים שעמדו בפרמטרים הגבוהים ביותר אשר נבחנו ונבדקו במשך שבועות וניתן להניח בסבירות גבוהה ביותר שתהליך התמ"א בבניין שהחל עם חתימה של מרבית דיירי הבניין על הסכם לטובת היזם אכן יתממש.

קיימים היום מאות ואלפי בניינים אשר הוחתמו על הסכמי ביצוע תמ"א 38 ואשר לאחר החתימה והשקעה של עשרות ומאות אלפי שקלים הגיעו היזמים למסקנה כי הבניין אינו מתאים, לא אצלינו – בקרן מגן סוף מעשה במחשבה תחילה, הבניינים בהם מטפלת הקרן מעבר לעובדה שהם מאפשרים רווח יזמי גבוה, מתאמים לביצוע תמ"א 38 בכל הפרמטרים האפשריים, משפטים, הנדסיים, אדריכליים, קונסטרוקטיביים, הצפי להתנגדויות בוועדה הינו נמוך וגם אם תהיה התנגדות היא תדחה בוודאות.

היכול לשלוט על תהליך ההשקעה בתכנון מאפשרת לפעול לפי שלבים מוגדרים מראש כאשר מעבר שלב מאפשר לעבור לשלב הבא וכך כספי המשקיעים אינו נמצא בסיכון וככל שמתקדמים להיתר הבניה הוא הולך ופוחת.

אין ספק כי השקעה בתמ"א 38 יכולה להניב רווחים גדולים שכמעט אינם מוכרים בתחומים אחרים עם זאת השקעה ללא ליווי של מומחים כמוה כהימור עם סיכויי זכייה נמוכים, רק באמצעות קרן מגן ישראל ניתן יהיה להבטיח את כספי ההשקעה ואת הרווח הגלום בה.